| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi Spune Mesaje Frumoase?

3 răspunsuri:
| Barbiiiiie a răspuns:

1)Printre nori si printre stele,
Iti trimit gandurile mele,
Si pe cea mai mica stea,
Iti trimit >gurita< mea,
Mio trimiti si u pe-a ta?

Dimineata ma trezesc cu tine-n gand,
Si cand vad ca nu esti langa mine
Inchid ochii si suspin,
Mie dor de tine.
Inapoi as vrea sa adorm,
Si sa ma trezesc din somn
Doar cand ma iubesti din nou.
Mie dor de tine.
Doar asa tu ai putea,
Sa alungi tristetea mea,
Cu dragostea ta adevarata,
Ce mai fermecat odata.
Si cu chipul tau fermecator,
Cu zambetul tau incantator,
Cu ochii ta

Esti minunea mea, esti visul meu frumos, esti darul meu. nu e nimic mai profund, mai cuprinzator, mai cutremurator, mai intens decat fiorul pe care il simt atunci cand imi zambesti, imi vorbesti cu glasul tau placut, ma atingi cu mainile tale fine...

am prins un infractor pe nume "pupic" ti l trimit ca e mic si dulcik, e mort dupa buzele tale, daca nu il primesti moare. ce zici il primesti?

Buzele tale sa le pot saruta/ Trupul superb sa ti-l pot mangaia/ Ochii tai frumosi sa ii privesc as vrea / Si sa ramana mereu in mintea mea

8 litere, 2 cuvinte, un singur inteles... TE IUBESC!

daca as fi un cub de gheata, ti-as aluneca pe fata, pe buze te-as saruta, as cadea sub bluza ta, ti-as ajunge la buric, ahhh la naiba m-am topit!

Mai cauta si tu pe Google!big grin

| WhatMeanLove a răspuns:

Uite:

Ai mai urcat o treapta pe scara vietii si iti doresc sa urci in continuare cat mai multe, insotita de urarile mele de sanatate, bucurie sufleteasca si numai impliniri.

Din tot ceea ce-ti daruieste viata, pastreaza intotdeauna ceea ce iubesti cu adevarat, si atunci vei sti ce inseamna fericirea!

Pentru mine esti zarea fermecata si-n nori mi se arata tu esti stapanirea mea ce-n vis te voi visa.

Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

Ma scuzati de deranj...ati primit un mesaj de noapte buna... dupa trecere va rugam sa adormiti si sa visati expeditorul.

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine.

Un prieten bun iti vede prima lacrima curgand, a doua o sterge, a treia o opreste

Adevarata prietenie este asemenea unui trandafir: nu-i realizezi frumuseatea pana ce nu se ofileste.

Nu rupe firul unei prietenii pentru ca chiar daca il legi la loc... nodul ramane.

Prietenia este un ocean pe care multi ar vrea sa-l traverseze, insa majoritatea se inneaca inainte de a ajunge la celalat mal

Niciodata sa nu-ti ascunzi tristetea, Niciodata sa nu spui ca esti bine atunci cand nu e asa, Niciodata sa nu spui ca esti singur atata timp cat eu voi exista. Iti doresc mult noroc si fericire!

Cand lucrurile merg prost, cand lacrimile iti curg pe obraz, cand tristetea iti macina sufletul, intotdeauna sa-ti aduci aminte de clipele minunate petrecute impreuna. Multa bafta in tot ceea ce vrei sa faci!

Viata nu inseamna de fiecare data chiar tot ce ne dorim, dar incercam sa o traim cat mai bine posibil. Nu exista viata perfecta dar putem petrece oricand clipe minunate si perfecte. Sa ne revedem cu bine si mult noroc!

Sa iti pese de cei care impart cu tine, Sa imparti cu cei care te cunosc, Sa-i cunosti pe cei care-ti duc dorul, Sa-ti fie dor de cei care-ti vor binele. Mult noroc in viata!

Fereste-ma Doamne de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur.

Au trecut problemele au trecut anii grei, acum am prieteni si fericirea vine cu ei.

Un mesaj de prietenie dat de la inimioara, daca esti egoist..prietenii or sa dispara.

E un proverb care dateaza de-o vesnicie, calul bun se cunoaste din mers iar omul bun in prietenie.

Daca intr-o zi iti vine sa plangi, cauta-ma. Nu promit sa te fac sa razi dar pot sa plang cu tine. Daca intr-o zi iti vine sa fugi, cauta-ma. Nu promit ca o sa te opresc, dar pot sa fug cu tine. Daca intr-o zi nu ai chef sa sculti pe nimeni, cauta-ma. Promit sa tac oricat vrei tu. Daca intr-o zi ma cauti si nu raspund… vin-o repede sa ma vezi, poate eu am nevoie de tine.