| Cristina_1126 a întrebat:

Cine imi zice si mie filme cu adolescenti? Cel mai frumos film primeste funditawinking:*:*

5 răspunsuri:
| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

1. Mean Girls (2004) – cu Lindsay Lohan, Rachel McAdams si Tina Fey. Despre ‘the plastics’ si influenta lor (fete de liceu populare, de obicei blonde proaste si pline de bani).

2. Love Don’t Cost a Thing (2003) – cu Christina Milian si Nick Cannon. Un loser care plateste cea mai populara tipa din liceu sa o arda cu el… vedeti voi ce se intampla mai departe.

3. American Pie (1999) – de departe unul dintre cele mai marfa filme de acest gen, nu e nevoie sa-i fac vreo prezentare. Nu se mai fac comedii ca atunci sad Primele 3 parti sunt cele mai tari, pe urma se strica de tot.

4. Cruel Intentions (1999) – must see. Daca n-ati facut-o pana acum, nu mai asteptati straight face Cu Ryan Phillippe, Reese Witherspoon si Sarah Michelle Gellar.

5. She’s all that (1999) – un clasic big grin Cu Freddie Prinze JR si Rachael Leigh Cook. Povestea tipului popular care pune pariu ca poate transforma orice tipa ‘naspa’ din liceu in "prom queen", si ajunge pana la urma sa se indragosteasca de ea…

6. Boys and Girls (2000) – tot cu Freddie Prinze Jr. Si cu Claire Forlani ( love struck ) si Jason Biggs (Jim din American Pie). Un tip si o tipa care se tot ciocnesc pe parcursul vietii, si ajung… impreuna, evident.

7. Down to you (2000) – mda, tot cu Freddie Prinze JR big grin Omul asta era de baza in astfel de filme pe atunci… si joaca alaturi de Julia Stiles.

8. Not Another Teen Movie (2001) – combinatie intre toate comediile cu adolescenti laughing Cuvintele sunt de prisos, trebuie vazut.

9. 10 Things I Hate About You (1999) – unul dintre cele mai tari filme cu adolescenti, varianta moderna a "The Taming of the Shrew" (n-am idee care e traducerea … "Imblanzirea Scorpiei"? straight face Whatever. Shakespeare rulz)… Ma pregatesc sa-l revad. In Memoriam Heath Ledger. Mai joaca Julia Stiles.

10. The Breakfast Club (1985): "Mama" filmelor cu adolescenti big grin 5 elevi total diferiti, aflati la un loc in detentie… o dimineata care le va schimba vietile.

kiss

| madutza_ubytzik a răspuns:

Buna! Eu ti-as recomanda filmul "LICEENII", este un film vechi dar merita vazut. Sunt trei episoade ca sa le zic asa:
-LICEENII-Extemporal la dirigentie
-LICEENII-scrisoare de dragoste
-LICEENII rock'n roll

e superb filmul.

fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

High School Musical (1, 2, 3) Widzars of Walvery Place The Movie, Hannah Montana The Movie, Another Cinderella Story, Camp Rock, 17 Again [Astea sunt mai mult cu vedete Disney, mie nu imi plac toate, dar sigur sunt cu adolescenti:d] Mean Girls, desi s`a mai spus, e cu adolescente si mie mi-a placut mult.Seria Amurg[Au aparut pana acum Amurg, New Moon si Eclipse]. E un fenomen intreg, cred ca ai auzit si de carti si de filme.[Mie cel putin mi-au placur mai mult cartile:d] Uite aici o filmoteca, ai o gramada de idei si vezi titluri, imagini, actori etc.http://www.filmoteca.ro/filme/gen-adolescenti. Sper ca ti-am fost de folos:). Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca toate filmele gen High school sunt perfecte pentru adolescenti, cel mai mult mi-a placut Wild child si Mean girls.

| TwilightUTZaGurl a răspuns:

Sunt fan Twilight, deci...