| dokosvai a întrebat:

Cine imi zice si mie toate combinatiile pe care le stiti la fifa 07 pentru da da suturi in mod diferit, pentru a face scheme. Ceva pentru folha seca la lovituri libere stie cineva?/ plz ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Trump147 a răspuns:

Z+D = sut cu latul (incearca sa dai la maxim)
Q+D = lob / "scaritza"
A+D = sut pe jos din poarta in poarta. conditia e sa fii pe jumatatea ta a terenului
D+S (+ sageata stanga / sageata dreapta) = se preface ca suteaza; fenta de sut
Q+S = e la fel ca pasa dar dupa ce ai apasat aceste butoane jucatorul care a pasat se va duce inainte si daca vei da pe S vei face 1-2 (un-doi) intre cei doi jucatori
C+ sageti = mici fente... mai bine zis un joc de picioare asupra mingii
SHIFT + sageti = driblinguri

Asta e tot ce stiu eu, dar daca doresti mai multe combinatii de taste... mai multe faze care le poti face la FIFA din corner, loviura libera, penalty ai aici un mic tutorial special pentru ce vrei tu : http://www.trilulilu.ro/Sirues/197d95f3aad7a9/

Bafta in meciuri!

1 răspuns:
| shtefy a răspuns:

A+d din terenul propriu da sut puternic pe jos, daca ai noroc intra si in poarta.
cu+d scarita peste portar.
z+d sut cu latul, eu il folosesc foarte des pentru ca da mingea cu un efect puternic.
alte butoane, daca vrei sa faci scheme, apesi pe c si o sa faca un dribling scurt, dar trebuie sa te antrenezi cu el, si cu shift majoritatea schemelor dar trebuie sa nimeresti combinatia dintre sageti, bafta la exersat happy