| oareux a întrebat:

Cine poate sa imi traduca tot textul asta?:D Cuvant cu cuvant daca se poate va rog:X http://www.youtube.com/watch?v=rLz1xyFMMCQ

Răspuns Câştigător
| IrxnIroxyI a răspuns:

Odata, demult era o micuta fata, nu a fost oricand si nu a fost orice micuta fata, povestea este despre Emily. S-a intamplat cu mult timp in urma. Emiily a fost uitata de toata lumea. Mama si tata erau ocupati cu afacerile ziua, chiar si postasul ii aducea scrisori numai tatalui si nicio scrisoarea nu era a lui Emily.Nu mai era nicio imbratisare, nicio poveste de adormit copiii, ci doar un morman de jucarii, care nu o putea apara de monstrii din dulap. Emily a facut tot ce a putut pentru a fi o fetita buna, apoi a incercat sa fie o fetita rea. Oricum, nimeni nu-i dadea atentie, nu putea face nimic. Intr-o noapte, Emily se uita pe fereastra dormitorului si vazu o stea frumoasa, care stralucea si sclipea, incat Emily se intreba daca era cu adevarat o stea si nu un inger.Atunci isi aminti rimele (din poezie ) si inchise ochii si isi dori un prieten cu care se putea juca, sa o apere de creaturile din umbra.,, Te rog '' se ruga ea. Exact in acea noapte, dupa cateva secunde, dorinta lui Emily deveni realitate.Era un prieten minunat :faceau desene frumoase impreuna, spuneau povesti, faceau si forturi din perne. Emily la numit Mr.Creasel (cred ca asa se scrie ), era micul lor secret. S-au distrat pentru un timp, dar dupa aceea, simteau ca lipseste ceva :el facea ce i se spunea, dar nimic mai mult. Asta a facut-o pe Emily foarte trista. Apoi, s-a auzit un sunet de bucurie din sufragerie si servitoarea veni.,, Oh, Emily, mama ta va avea un bebelus, nu e minunat? '' Dar nu era minunat :cu ochii in lacrimi, ea tipa :,, Cum indraznesc sa ma inlocuiasca cu un alt copil? Cum indraznesc ei sa iubeasca alta micuta fetita? ''Si Emily tipa si tipa si cum tipa ea, Mr.Creasel ii absorbea furia si crestea, crestea. Cu cat Emily tipa mai mult, cu atat Mr.Creasel devenea mai mare si mai urat, pana a ajuns mai mare decat casa. Cu ura in suflet, el avu grija de razbunarea pe care Emily si-o dorea atat de mult : strica (,) casa, casele vecinilor ai caror copii nu obisnuiau sa se joace cu ea, masina de inghetata care niciodata nu oprea pentru ea. Cu cat Mr.Creasel strica mai mult, cu atat Emily se oprea din plans. Obosita si cu inima franta, ea se aseza pe podea si se intreba de ce nimeni nu a iubit-o, de ce mami si tati vroiau o noua fiica daca Emily nu facuse nimic? Dar toata lumea plecase. Cine o va mai iubi acum? Cand se uita pe geam, Emily zari steaua si cu inima grea ii ceru inca un serviciu.Si isi dori si isi dori pana ce ea si Mr.Creasel disparura. In unele nopti, daca esti foarte tacut, poti auzi o voce inocenta :,, Te rog, te rog!''Aceasta a fost povestea unei fetite ce a fost uitata de absolut toata lumea.

ps : vreau si eu fundita pls

3 răspunsuri:
| IrxnIroxyI a răspuns:

Hey da-mi si mie fundita pls ca m-am chinuit o gramada si nu am luat de pe google translate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E vorba de o fata care a fost uitata de toti, chiar si de postas. mai departe spune-i lu veverita_bc sa-ti traduca, sau invata engleza

| mirella_4348 a răspuns:

Tu