| Gabitzooo a întrebat:

Cine poate sa ma ajute Am de comentat(argumentat) urmatorul enunt :"Unui prieten i se poate cere orice, dar nu i se poate pretinde nimic" Va rog daca puteti sa ma ajutati SHi loGIc FunDItzZa

2 răspunsuri:
| Dakota a răspuns:

La un prieten adevarat cand ai o problema ii poti cere orice si te va ajuta.Asta daca va putea.
Dar nu ii poti pretinde sa fie intr-un fel sau altul sau sa faca ceva anume pentru tine.
Asta inseamna ca il obligi...se cam bat cap in cap dar...pentru mine are senshappy

| DdDiX a răspuns:

Incepi si tu sa spui ce inseamna in general prietenia... apoi ce inseamna prietenia pentru tine
poti sa te dai ca exemplu cum ca ai ajutat pe cineva+ felul in care l-ai ajutat
si apooi te pui la comentariu...