| MyTzZy a întrebat:

Cine stie de unde pot invata limba coreeana? Va rog sa imi spuneti!

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Sunt carti la biblioteca pe tema asta happy sau o excursie in Coreea, cine stie whistling.

| SongHyeRa a răspuns:

Http://www.livemocha.com incearca aici :)

| stefan31 a răspuns:

Du-te l-a librarii, biblioteci sau magazine si vezi daca gasesti carti sau cd-uri.Totusi sunt curios de ce vrei sa inveti limba coreeana.Ar mai fi o solutie sa cumperi pe internet.Bafta!

| šρяίηģ a răspuns:

Scuze am uitat sa ma loghez inainte, dar eu am publicat anuntul anonim...

| Chowder a răspuns:

In coreea
rolling on the floor
m`ai dat pe spate cu intrebarea asta rolling on the floor)))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, si eu caut acelasi lucru... am incercat de pe net, dar totusi nu mi se pare sistematic. Mi-ar trebui un manual sau asa ceva. Te rog sa ma anunti si pe mine daca ai gasit pentru ca am si eu nevoie! Bafta! (daca gasesc eu cumva te voi anunta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm.pai probabil sunt cursuri de coreeana in bucuresti sau mai bine iti faci prieteni din coreea si te pot invata ei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma am vreo 3 caiete plinehee hee cauta si tu metoda larousse. librarii din Bucuresti etc. am facut tot posibilu si inca fac. Trebuie sa invat limba asta :p. Este frumoasa si interesantabatting eyelashes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria poti invata coreeana pe internet pe livemocha crede-ma e o metoda buna dar daca vrei sunt dictionare de cumparat in bucuresti la librariii sau magazine bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chear nu stiu ca si eu caut dar am o prietena care o voi intreba si daca o sa aflu iti voi spune

| xvhx a răspuns:

Www.talktomeinkorean.com dupa parerea mea este cel mai bun site pe care ai putea invata limba coreeana:). Iti recomand sa incepi de aici, chiar daca stii despre ce este vorba: http://www.talktomeinkorean.com/category/lessons/level-1/page/3/. Daca nu gasesti ce vrei, incearca la video lessons, dar iti propun sa incepi de la Audio Lessons-->Grammar Lessons-->Level1-->Lesson1. sper ca ti-am fost de ajutor:). P.S.: Ar trebui sa stii engleza..si la grammar lessons, nu sunt doar lectii de gramatica..crede-ma:D

| Max_Adelini_1963 a răspuns:

Limba coreeana se poate invata la Universitatea din Bucuresti –Facultatea de limbi si literaturi straine.