| Addaaa11 a întrebat:

Cine stie legenda lui Bloody Mary?

4 răspunsuri:
| PisicaRoz a răspuns:

Aia daca rostesti numele ei la ora 12 si o sa-ti apara in oglinda? in fine dar daca e asta e doar o legenda oricumwinking

| Raluca93 a răspuns:

Sunt multe mituri...sau povesti cum vreti voi copii sa le spuneti.Am sa va spun una dintre ele...Bloody Mary a fost o adolescenta foarte frumoasa, ea obisnuia sa se uite foarte des in oglinda.Ea a facut un infarct iar parintii ei nu au asteptat sa vada daca a murit [ea era in moarte clinica].Si au tinut`o la priveghi in fata unei oglinzi(la priveghi se tin toate oglinzile din casa acoperite), dar parintii ei nu au facut asa ceva pentru ca nu stiau.La inmormantare i`au legat de mana un clopotel, in caz ca se tresea sa faca zgomot cu el.Au inmormantat`o.Parintii au stat langa mormantu` ei timp de 2 zile sa vada daca mai face zgomot cu clopotelul.Si nimic.Intr`un sfarsit au plecat si parintii ai vazand ca nu a dat nici un semn.A doua zi dupa plecarea lor Mary s`a trezit din coma, a tot facut zgomot cu clopotelul, dar nimic. Urmatoarea zi a zis o batranica din sat ca s`a auzit un clopotel venind de la mormantul ei.Parintii speriatii au dezgropat`o.Dar ea murise.Ramasese cu o fata speriata cu gura deschisa [cica tipand], si cu mana ridicata lipita de clopotel. Si se mai spune ca daca stai seara la 00:00 in fata oglinzii cu o lumanare in mana in intuneric si spui de 3 ori Bloody Mary, ea iti va aparea in spate.Si asa i`a fost pus acest nume Bloody Mary.

| loveata a răspuns:

E usor e doar o legenda ca daca te iuti in oglinda si zici de 3 ori bloody mary iti apare ea si te duce cu ea ...nu stiu unde da nu e adevarat cine crede e prost