CONCURS: Castiga un loc la Atelierul de Psihologie sau la cel de Cultura Japoneza!

Dragilor, pentru ca stim ca avem in comunitate si useri pasionati de psihologie sau anime-uri, impreuna cu prietenii de la Fundatia Calea Victoriei ne-am gandit la un concurs special pentru voi.

Puteti castiga un loc la Atelierul de Introducere in Psihologia Inconstientului, fie un loc la Atelierul de Cultura Japoneza.

Ce aveti de facut? Trebuie doar sa ne raspundeti aici specificand atelierul la care doriti sa participati si sa va motivati alegerea facuta.

Va asteptam raspunsurile pana pe 9 mai cand vom face tragerea la sorti si vom anunta castigatorul concursului.

Succes tuturor!

40 răspunsuri:
| Carabus_Raluca_1998 a răspuns:

Buna! As dori sa particip la Atelierul de Introducere in Psihologia Inconstientului. De ce? Pentru ca vreau sa aflu misterul ce se afla in spatele psihologiei. Vreau sa invat sa pot sa descopar plansetele din spatele mastilor ce zambesc. Sa vad binele unde se credea ca e numai rau. Sa pot sa invat cine minte si cine nu, sa stiu in cine sa ma incred si in cine nu. Si... ca sa fiu sincera, cariera mea de vis ar fi sa devin avocat, insa in acest domeniu stiu ca degeaba sti teorie daca nu poti sa o pui in practica, in cine sa te increzi si in cine nu. Sa nu cazi in depresii datorita unor cazuri care-ti dau de furca, sa stii sa te ambitionezi singur, sa stii sa fi tu. As vrea sa particip la acest ateliar, ar fi o sansa uimitoare, dar ar putea fi si un pas inainte in spre cariera visurilor mele. Pff. M-am lungit foarte mult. Oricum. Sper sa fiu castigatoarea. Altceva ce pot sa mai spun... Succes si celorlalti participanti!

| baiatucufiatu a răspuns:

Buna happy doresc sa particip la concurs pentru Atelierul de introducere in Psihologia Inconstientului.Sunt pasionat de tot ce tine de psihologie, dezvoltare personala, persuasiune, etc.

| madymeow a răspuns:

As vrea sa particip la atelierul de psihologie pentru ca nu poti creea un personaj fara sa cunosti bine oamenii. Pasiunea mea este scrisul si imi sta in fire sa analizez pe oricine se afla in jurul meu.

| FanulMeu a răspuns:

Eu as dori un loc la oricare dintre cele doua
Sunt pasionat de psihologie si urmeaza sa ma inscriu la o facultate de psihologie, stiu ca e greu sa ajungi un psiholog bun dar merita poti ajuta oamenii sa treaca peste necazuri si depresi, deja fac asta fara sa am cine stie ce studi dar uneori devin prea orbit de o situtatie si nu mai vad problema din afara, sper ca atelierul de introducere in psihologie sa ma ajute sa trec peste problema asta.
In plus sunt pasionat de cultura japoneza, de arhitectura caselor, cultura, zei tot, intr-o buna zi sper sa ajung sa vizitez Japonia, si sa invat cat mai multe despre cultura lor, mai ales ca ei au obiceiuri si traditi cu mult diferite de cele ale noastre.

| FanulMeu a răspuns (pentru FanulMeu):

Se pare ca am intarziat putin laughing

| KaraSiAtat a răspuns:

Cs:Go Connect:
CNA.INDUNGI.RO = 93.119.24.143:27015
JBGO.INDUNGI.RO = 93.119.24.65:27015

| EuFataAiA a răspuns:

Buna! Eu doresc sa intru in Atelierul de introducere in psihologia inconstientului deoarece vreau sa experimentez asta "pe pielea mea" pentru ca vreau sa devin un viitor psiholog, am deja in cap Facultatea de Psihologie iar acest atelier m-ar ajuta in cariera mea!

| arananime12 a răspuns:

Atelierul de cultura japoneza

| Axys a răspuns:

Buna ziua! Mi-as dori sa particip la Atelierul de Cultura Japoneza.

| Andreea150203 a răspuns:

Sincer, m-as bucura daca as castiga un loc la "Atelierul de Introducere in Psihologia Inconstientului" deoarece tot timpul m-a atras ideea de "Psihologie", tot timpul mi-a placut sa studiez omul, emotiile lui.
Imi place sa dau sfaturi, imi place sa ajut, nu stiu, ma simt mai bine cand fac asta. happy