CONCURS: Castiga un loc la Atelierul de vorbire in public

Alaturi de Fundatia Calea Victoriei, te invitam la un nou concurs. Daca iti doresti sa castigi un loc un Atelier de vorbire in public, aici e de tine.

Daca te-ai pierdut cand a trebuit sa iei cuvantul in fata unui grup sau ti-e groaza sa fii in centrul atentiei intr-o multime, hai sa afli un raspuns personalizat la intrebarea "De ce e locul tau pe scena?". Cele 4 intalniri din cadrul atelierului te vor ajuta sa inveti tehnici pe care apoi le poti pune in aplicare cu usurinta in viata reala.

Ca sa castigi premiul, intrebarea la care trebuie sa ne raspunzi este ce-ti doresti sa poti face dupa participarea la un asemenea atelier, fie ca e vorba de tinerea unui discurs in fata unor prieteni sau mai buna gestionare a emotiilor.

Castigatorul va fi ales prin tragere la sorti, iar raspunsurile vi le asteptam pana pe 14 noiembrie, la ora 12.00.

Aici sunt toate detaliile legate de atelier: http://www.fundatiacaleavictoriei.ro/2014/atelier-de-vorbire-in-public-secretele-unei-prezentari-de-succes/

11 răspunsuri:
| ana2205 a răspuns:

Dupa un astfel de curs vreau sa ajung un lider grozav, pentru ca mi-ar dezvolta capacitatile de comunicare si interactiune cu ceilalti. Probabil as putea sa ajunt intr-un mod mult mai eficient oamenii din jurul meu.

| neutrino a răspuns:

Sub rublica "TPU" intreaba" veniti de fapt cu o invitatie la un concurs; unde este intrebarea si de ce o afisati si la sectiunea "Dragoste si Sex"? Exista un Atelier si pe aceasta tema? Exista o scuza a copiilor care intra pe sectiunea mentionata: "Scuzati sectiunea, dar aceasta este cea mai cautata"!

| grab a răspuns:

Sa pot alege Miss Concursul-de-vorbit-in-public!

| GYGYLATINO a răspuns:

sa devin prezentator la o emisiune de divertisment

| BobyDoru a răspuns:

Sa continui seria de cursuri daca se poate, la alt nivel, preferabil pentru a ajunge la un moment dat in postura de trainer

| Inaid a răspuns:

Dupa participarea la acest curs imi doresc sa scap de orice trac cand e vorba sa ma exprim, indiferent ca e vorba de o multime sau de un om care face cat 10. Imi doresc sa imi imbunatatesc si sa imi pun in valoare felul in care transmit un mesaj prin cunoasterea si punerea in practica a tehnicilor prezentate in curs.

| TPU.ro explică (pentru Inaid):

Felicitari! Tu esti castigatoarea locului la Atelierul de vorbire in public. Restul detaliilor le ai pe e-mail.

| Inaid a răspuns (pentru TPU.ro):

Va multumesc mult!

| AlexDragan a răspuns:

Vreau sa pot fi mai convingator, mai putin balbait si mai eficient in comunicarea non-verbala. Vreau sa aplic ce invat in cadrul discursurilor pe care voi avea ocazia sa le sustin in fata unui auditoriu de minim 40-50 de persoane. Vreau ca intr-un asemenea discurs sa trec usor peste emotii si sa fiu mai natural.

| OanaCristina2015 a răspuns:

Sa pot tine un discurs.

| Alexe_Adrian_1989 a răspuns:

Sa imi exprim punctul de vedere la locul de munca si sa impun respectarea unor noi norme de etica la serviciu.