| Neko00345 a întrebat:

Credeți ca as putea la proba muzicală (pentru liceul pedagogic ) as putea sa cant Vița de vie-praf de stele sau Alternosfera- Flori de mai? ????=]]

2 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Poti canta orice doresti tu
dar ca o recomandare personala: Vita de vie: Luna si noi

| DemonicSoul a răspuns:

Nu vreau să te dezamăgesc, dar din câte știu eu la proba muzicală trebuie să îți înveți foarte bine 5 cântece din cele pe care le-ai învățat doar în clasele I-VIII, iar după ce spui comisiei ce ai pregătit, ei iți vor spune ce să cânți.

Și eu sunt în clasa a VIII-a și vreau să merg la Colegiul Pedagogic Vasile Lupu din Iași și am încercat să aflu cât mai multe despre desfășurarea probelor pentru admiterea la un profil pedagogic de pe internet, dar și de la mama mea care a făcut liceul tot acolo. Am fost dezamăgită când am aflat că nu putem cânta ce vrem. Cele mai des întâlnite cântece sunt cele din clasele primare(gen,, În pădurea cu alune"). Având că nu prea am făcut muzică în ultimii ani și eu mă voi axa pe acestea.

Sper să reușești să treci probele și să excelezi în domeniul pe care ți l-ai ales?