| Liviu321 a întrebat:

Credeti ca daca la bac, la romana, la subiectul 3, anul trecut a picat simbolismul la profiliul real mai poate pica si anul acesta? Sau mai poate pica ce s-a dat acum 2-3 ani?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Tre` sa te orientezi dupa simulare daca vrei sa iti faci o idee, dar nu una pe care sa te bazezi. Spre exemplu daca la simulare dau simbolism din nou, probabil ca la bac va fi altceva. Romantism sau modernism, sau chiar clasicism.
Pe de alta parte daca la simulare e poezie e prea posibil ca la bac sa fie proza. Si vice-versa.
Tu trebuie sa fii pregatit pentru toate. E ca o ruleta.

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Teoretic, poate pica absolut orice subiect din programa, inclusiv simbolismul, nu conteaza ca s-a dat si anul acesta. Sfatul meu e sa inveti toate operele, inca mai ai timp suficient. Mult, mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice e posibil, aici nu exista reguli.

| MetalUnderground a răspuns:

Nimic nu e imposibi. Pot pica si ce s-a dat anul trecut dar si ce s-a dat acum 2-3 ani.