| IHateLuvStorys a întrebat:

Credeti ca mai exista baieti buni care stiu sa iubeasca si sa respecte o fata? straight face

Răspuns Câştigător
| AndreeaaD a răspuns:

Eu cred ca inca mai exista si sper ca atunci cand va fi momentul voi gasi pe cineva cu un suflet bun si care sa ma iubeasca asa cum il voi iubi si eu.
Cred ca este mai importanta alegerea pe care o fac fetele.Chiar daca spunem mereu ca toti baietii sunt la fel, ca-s porci, nesimtiti etc. nimeni nu se intreaba de ce?
Majoritatea fetelor din ziua de azi cauta numai smecherasi, bad boys, nu se multumesc cu iubirea sincera.Atunci? Sa indure pentru ca nu le obliga nimeni sa fie cu toti huliganii care isi bat joc de ele in ultimul hal.
Asa cum unii dintre baieti aleg sa stea cu tot felul de parvenite si fetele fac alegeri gresite.
Consider ca cine stie ce vrea, stie sa daruiasca dar sa si primeasca, va gasi la un moemnt dat pe cineva, cine nu stie, va ramane doar cu visele cand realitatea e alta.
Si bine a spus Baloo.In adolescenta baietii sunt tare nehotarati si au un comportament ciudat, sunt mai imaturi.Eu stiu ca baietii se dezvolta mai greu decat fetele, probabil din cauza asta fetele prefera barbatii maturi.

6 răspunsuri:
| LiK3 a răspuns:

Asa ar trebui si asa este normal, dar cu generatia noastra ce sa ceri...

| shtephie a răspuns:

Sunt pe cale de disparitie! Eu pana acum nu am intalnit acest baiat si mi-as dori!

| JustMusic a răspuns:

Sunt, dar cam rari, trebuie sa cauti acul in carul cu fan.

| Lexiiii a răspuns:

Sincer, exista! Nu vreau sa ma dau mare, dar mie mi-se pare ca iubitul este asa. Ma respecta(respectul e reciproc), are grija de mine, se poarta frumos, nu avem secrete. Adica fiecare are un moment in viata cand crede ca nu mai exista nimic bun pe planeta asta.
Toata lumea se intreaba oare mai exista iubire adevarata sau prieteni adevarati?! Eu asta ma intreb, am speranta ca exista.
Atat pot sa iti zic si tie, sa ai speranta ca o sa apara cineva frumos in viata ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata trebuie să se facă respectată. Băieţii ştiu să iubească, problema este că acceptă şi îşi dau seama de asta după ce provoacă suferinţă.
Nu este vorba despre băieţii buni sau mai puţin buni, toată lumea este capabilă de a simţi iubire.Ca fată, fi cu ochii în patru şi nu te lăsa călcată în picioare.Caută iubire şi respect şi le vei găsi.
Şi...hai să nu vorbim despre acea iubire de la 14 ani.

| anonima1995 a răspuns:

Da exista. Eu am norocul sa am printre cei mai buni prieteni baieti de genul.