| lovely1993 a întrebat:

Credeti in dragoste? Mai exista ea oare in zilele noastre, ca eu am fost dezamagita si sunt fff confuza?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu sunt cam ateista cand e vorba de dragoste dar tac din gura ca sa nu imi sara jumatate de site in cap dand citate din Romeo si Julieta.Am o experienta apropiata de multimea vida in acest domeniu si nici macar nu ma plang.Ma mai apuca asa cand vad ca prietenele mele au relatii de ani de zile dar imi trece la fel de rapid
Recunosc, vine imi apartine in totalitate mie.Mereu am plasat subiectul dragoste pe locul doi dintr-o comoditate greu de inteles
Deci eu pana nu vad, nu cred.Si cum nu ai cum sa vezi ceva in care nu crezi, treaba deja urca prea mult pe treapta filozofiei si prea putin pe treapta realitatii

| anka_4579 a răspuns:

Draga mea dragostea exista doar daca crezi in ea...si eu trec printr-o pasa proasta dar asta e nu mai fi confuza... pupici:*:*

| Paula_4985 a răspuns:

Pai cum sa zic, in zilele noastre dragostea parca se rezuma totul numai la sex, iar tinerii in general asta fac, ceea ce nu este normal de loc dragostea este cand o persoana simte ce va intredevar pentru tine te accepta asa cum esti si te respecta. Dar azi nimeni nu te respecta, iar daca tu esti indragostiti de cineva si persoana respectiva pretine ca te place aia nu este dragoste este de fapt o fel de minciuna completa, o iluzie. Deci eu nu cred inca ca exista dragostea adevarata in zilele noastre.

| adriana_5421 a răspuns:

Cred ca da dar se intalneste f rarsad

| Vizitiul a răspuns:

Iti pot spune ca exista. Dar ma refer la dragostea neconditionata din mediul familial. Vreau sa cred ca exista dragoste si-n exterior. Chiar daca exista, cu siguranta este rarefiata. Majoritatea celor care sufera o deziluzie se tem sa implice suflet in relatiile ulterioare. Multi si multe aspira la sex si bani, musamalizand aceste chestiuni cu dragostea. Nu mi-e greu sa zic : "Te iubesc!"
E mai greu de demonstrat. Dar cati asteapta sa li se demonstreze? Putini. Majoritatea se topesc la auzul acelor cuvinte fara sa mai astepte faptele. Cam trist...
In principiu, dragostea se mimeaza...
In conceptia mea, loiala dragoste, apare accidental, si numai o data in viata.

| Lariiiiiiiiiii a răspuns:

Pai...cred ca exista cazuri, dar sunt foarte rare...eu nu prea cred ca va veni un print pe un cal alb ca sa te salveze.eu cred ca nu prea mai exista.

| RobertaChan a răspuns:

Eu,cred ca, exista!
Dar este intalnita mai rar, din pacate sad
Este normal sa fii dezamagita, mai ales daca te-ai desprtit de cineva la care ai tinut
Dar exista multe persoane care merita o sansa(Nu orice baiat gasit la colt de strada)