| Roxana_2583 a întrebat:

Exista dragoste adevarata in zilele noastre?

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dragoste adevarata a existat mereu si va exista mereu.Si nu e vorba de "aprins calcaiele", expresie stupida parerea mea, dupa X sau Y, dragostea adevarata o simti, si in momentul cand ai sa simti asa ceva ai sa vezi cum e.In cuvinte nu se poate explica.

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In orice dragoste exista si un mic interes! In dragostea adevarata, nu simti asta!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Din pacate, tot mai rar, dar exista!

Nu te lasa! Fii optimist si caut-o!

Success!

| Razvan a răspuns:

Exista dar nu o vedem noihee heePentru ca in general este o legatura discretahappy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Exista, dar se intampla mai rar sa fie si reciprocawinking Daca imi poti arata granita dintre dragostea adevarata si dragostea conditionata poate intram in detalii.

Janina
| Janina a răspuns:

Da, fireste ca exista, daca nu ai gasit-o tu asta nu inseamna ca ea nu este undeva acolo big grin

| Dizzydizz a răspuns:

Normal, mereu va exista

| lays a răspuns:

Exista.si ca sa o contrazic pe roxanatongue si reciprocalove struck.cauta binebig grin

| Nimic special a răspuns:

Foarteeee foartee rarwinking.

| Petronela a răspuns:

Exista dar rar din pacate

| gloria a răspuns:

Pai stii spunea cineva acum ceva timp cum ca fetele din ziua de azi sunt toate materialiste si se si marita chiar daca este vorba de bani laughing in zilele noastre(adica astazi) fetele care se marita( tinand cont de criza) se marita din dragosterolling on the floor deci da cred ca pe alocuri mai existalaughing Glumeamhappy clar da!

| RoooneyThePuf a răspuns:

exista... dar nu si reciproca...sad

| LOVEsick a răspuns:

Exista cu siguranta, n-am nici cea mai mica indoiala. Daca n-ar fi dragoste, n-ar fi nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista dar acum in zilele noastre trebuie sa ai grija pe cine alegi sfatul meu este sa stai departe de asta adica nu stiu fa cum crezilove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu există. dragostea e un concept in care sunt reunite multe interese, nevoi (sex, comunicare, teama de singuratate, pierdut timpul cu cineva in mod mai interesant, dorinta de a ti se da atentie de catre cineva, de a ti se zice ca esti "cel mai...", de a te simti pretios laughing si mai bun decat esti, ai fost si vei fi vreodata). Daca ai de gand sa faci ceva in viata asta, lasa emotiile ca sunt doar pierdere de timp, sunt numai bune ca se te alegi cu niste amintiri. DRAGOSTEA E O SLABICIUNE A PSIHICULUI UMAN. (e doar părerea mea)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aa, si uitasem: cu cat ai impresia ca e dragostea mai mare, mai adevarata, e de fapt mai mare dependenta de partener. asa ca ai grija. unele lucruri se depreciaza foarte repede (ajung chiar sa nu mai aiba nicio valoarea reaala) si nu merita investia. cheers.