| ShockyPunk a întrebat:

Crema Cutaden e buna pentru curatarea tenului? (acnee)

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Buna!
Zineryt este cel mai bun tratament importiva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Trebuie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici, ramase in urma cosurilor, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala (si nu numai). Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. Dar cel mai bine ar fi sa consulti inca un dermatolog.

3 răspunsuri:
| lola a răspuns:

Eu am folosit-o, recomandata de cosmeticiana, impreuna cu nu stiu ce pudra...nu mai tin minte. E bunicica dar nu mi-au trecut repede.Mai bine incearca Zineryt-ul.Costa 30 de lei la farmaciehappy

| Anonim2938 a răspuns:

Este buna nu te lua dupa kazzel k eu o folosesc de 3 zilewinkingpentru cosuri...mi-a recomandat-o medicul si ma dau mai intai k o chestie.care curata tenul si apoi k crema.o las toata noaptea si dimineata ma spal p fatawinking deja a inceput sa imi treaca.mie imi aparusera cosuri de la pasta d dinti.mi-a uscat ff tare pielea si din cauza asta mi-au aparut cosuriwinkingIntreaba farmacista si vezi k e buna:* sper ca ti-am fost d ajutor! Pa, pa

| kazzel a răspuns:

Nu nu nu - cutadenul nu este pentru curatarea tenului ci este un antiinfalmator pentru ranile ce apar la nivelul pielii - exemplu : exeme sau inflamatii cu puroi de la praf - deci nu o folosi caci ori nu are efect ori s-ar putea sa te irite ci mai bine mergi la farmacie si cere o lotiune pentru curatare de ten