| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce afecteaza scaderea mediei la purtare in classa a VIII a?

4 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

E doar o nota pentru cum te comporti. Unii nefericiti cred ca are ceva mai special.Nu are.Pur si simplu e o nota care se aduna la medie.
Daca aveai 10 la fizica si 7 la purtare e ca si cand ai avea 7 la fizica si 10 la purtare.

| alexs99 a răspuns:

Scăderea notei la purtare îţi va afecta media generală, care contează în proporţie de 25% la admiterea la liceu.
O seară bună.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Afecteaza, cum sa nu afecteze?
Iti faci media generala pentru intrarea la un anumit liceu in clasa a noua. Daca iti scade, sansele tale de a intra la un liceu dorit se micsoreaza. Incearca sa inveti pentru examen in recapitularea din clasa a opta pentru ca si ala are un rol imens.
Succes in vara!

| SabbyNightShadow a răspuns:

Nu vei putea merge la un liceu bun.Vei merge la un liceu care te accepta...si nu cred ca exista licee care accepta copii cu nota scazuta la purtare.