| nicoleee30 a întrebat:

Cum adica 'fire vulcanica'?

Răspuns Câştigător
| ScarlettMegan a răspuns:

Firea vulcanica e cea care se "aprinde" instantaneu daca e deranjata. Mai e si ca expresia "a calca pisica pe coada". Inseamna a fi suparacioasa rau. Sau cineva care e bine sa nu il enervezi.

7 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O persoana a carei impulsivitate este necontrolata---persoana aprigă, furtunoasă, impetuosă, impulsivă, iute, înflăcărată, năvalnică, nedomolita, nepotolita, nestăpânită, sălbatică, tumultuosă, vehementă, violentă.

| DennyxD a răspuns:

Fire vulcanica adica irascibila, recalcitranta, usor de enervat... fundita pls?:*

| EyeCandy a răspuns:

Pai vulcanii ce fac tongue se aprind, erup happy
O fire vulcanica e una ce se enerveaza repede si nu o mai poti potoli happy

| iloveunicorns a răspuns:

Fire nervoasă, energică

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, adica rabufnesti cand nu se asteapta nimeni.

| sensibilosu a răspuns:

A rabufni...a face crize. spume la gura etc.

| Darly a răspuns:

Adica o fire care se enerveaza repede, e agitata, repulsiva