| AllStarConverse a întrebat:

Cum as putea face ca o plastelina obisnuita sa se intareasca.sau alte plasteline mai bune.care le poti gasi oriunde(intr. un oras mai micut) in afara de fimowinking. dau fundahappy

2 răspunsuri:
| LadyNaty a răspuns:

Pai foarte usorstraight faceO lasi afara sau in aer liber sau oriunde dar nu in spatiu inchis.Si ea in contact cu aerul se intareste.Nu mai e moale.Aici intervine fizica nu sunt asa buna la fizicathinking Dar las-o afara si se intareste, nu mai merge modificata.

| Cristina4Ever a răspuns:

Si daca prinde sare cand o pui la uscat freaca cu putina apa.sau iti recomand plastelina cernit (polymer clay)KAWAII 4 EVEEER!