| XtinaMdna a întrebat:

Cum as putea sa devin o persoana mai sociabila, mai vorbareata? Nu sunt deloc timida dar pur si simplu nu sunt comunicativa, niciodata nu am subiecte de discutii.

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Pune intrebari, dar generale, nu indiscrete și asculta cu atentie. Nimănui nu îi place o persoana care vorbește doar ea, de aceea fii grabnic la ascultare, încet la vorbire.

| DorelExpertu a răspuns:

Simplu, te imprietenesti cu un tigan.
O sa vorbesti doar sa nu vorbeasca altii, sa vezi ce usor o sa-ti fie dupa.

| Ofata32 a răspuns:

Incearca sa te adaptezi intr-un grup.Sau vorbeste foarte mult cu cineva virtual; vorbeste-i despre tine dar intreaba-l si lucruri despre el. Povesteste-i ceva ce ti s-a intamplat in ziua aia.Gaseste o fata mai vorbareata si incearca sa te iei cat de cat dupa ea, ea o sa te intrebe diferite chestii, tu o sa ii raspunzi. Contacteaza-ma pe adresa mea de email si o sa iti spun mai multe