| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa ma comport cu parinti ca imi ia ce imi doresc

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Incearca sa inveti bine, fi cuminte macar in fata lor, asculta-i, fa-i mandrii de tine.
Orice parinte si-ar dorii sa aiba un copil care sa ii respecte, sa fie ascultator, bun, sa nu fie nerespectuos, obraznic.
Daca nu ii vei supara, ei vor vedea ca esti baiat de treaba si iti vor da tot ce iti doresti, in limita bunului simt si al unui buget.big grin

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Fi un baiat respectos, ajuta-i la diferite treburi in casa si incearca sa te apropi cat mai mult de ei happy
Vei obtine cea ce iti doresti si pe langa asta ii vei face pe parinti mandri de tinewinking
Mult succes!kiss

| xibalba a răspuns:

Stii... parintii nu sunt obligati sa iti indeplineasca dorintele, ci sa iti asigure strictul necesar. Dorintele nu se indeplinesc daca te porti cumva cu parinti, ca ei isi vor da seama ca te porti asa doar pentru ca ai tu un scop. Asa ca las`o balta.

| M.madallina a răspuns:

Ajuta-ti parintii la treburile casnic, vorbese-le respectuos... poti face multe lucruri

| sHock a răspuns:

Cum să te comporti cu parintii tai?
Păi, comportă-te cu respect in primult rand...
Nu stiu... dar cel mai important e să le arăti mereu că ii iubesti, nu numai atunci cand iti fac toate voile tie ca să iti fie bine si sa nu duci lipsa de nimic.
Demonstrează ca ii iubesti, nu numai cu cuvinte ci si prin gesturi...
Părintii sunt cel mai de pret lucru pe care il ai in viată!
Nu uita asta!
Pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Să te bucuri de ei la maxim atâta timp cât îi mai ai în viață, ulterior nu mai are cine să te răsfețe!
Pa, pa.

| mamana_4398 a răspuns:

Depinde ce virsta ai, ce-si doresc parintii de la tine, si mai depinde si de ce resurse financiare dispun ca sa poata sa-ti satisfaca dorintele.In general trebuie sa-i asculti, sa nu le iesi din cuvint, cum se spune, sa inveti bine si mai cred ca ai putea sa ti-l faci prieten pe unul din ei(adica pe mama ori pe tata). Asta insemnind sa -i povestesti toate temerile si toate dorintele tale si sa-i ceri sfatul.Pentru ca cel mai bun prietan al tau iti va fi unul din parinti, te va sfatui si ajuta cind ai nevoie neconditionat