| Geo_9474 a întrebat:

Cum as putea sa-mi gasesc o prietena? Nu am avut niciodata vreuna, iar lipsa de experienta se resimte cand incerc sa-mi gasesc! Ce sa fac in aceasta privinta?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ma

| lOllipOp a răspuns:

Pai iesi si tu din casa, crezi ca stand la pc o so gasesti?raised eyebrows

| smile a răspuns:

Buna!happyCati ani ai? Cred ca ar trebui sa mai astepti poate nu este momentul sa ai o prietena.De ce vrei sa iti gasesti neaparat o prietena? Daca incerci sa iti gasesti o prietena doar pentru ca colegii tai rad de tine si te fac sa simti prost cred ca ar trebui sa ii ignori(de multe ori asa se intampla insa nu spun ca este si cazul tau). Poate ca nu esti pregatit sa ai o prietena.Succeshappy

| Deny1333 a răspuns:

Nu cred ca "a gasi" e cel mai normal lucru. De obicei, cand vrei sa fi cu o persoana, nu este pentru ca ai cautat acea fata; ci pentru ca simti ca vrei sa fiti impreuna. happy
Dar. studiaza-ti amicele si vezi care are ceea ce iti doreste si iti poate fi partenera. happy

| TeddyAn a răspuns:

Nu tu trebuie sa-ti gasesti, ele trebuie sa te gaseasca

| VanillaBloodWolf a răspuns:

Buna!
Daca iti place de o fata si chiar vrei sa fi impreuna cu ea, trebuie sa-i dai de inteles ca o placi. Sa stabilesti un contact vizual, sa vorbesti cu ea, sa-i iei apararea cand are nevoie. Toate vin de la sine si poate reusesti sa o cuceresti. Poarta-te frumos cu ea si cand esti sigur ca sentimentul este reciproc nu te teme sa faci primul pas, nimeni nu musca happy

Bafta! happy