| Geo_9474 a întrebat:

Cum as putea sa-mi gasesc o prietena? Nu am avut niciodata vreuna, iar lipsa de experienta se resimte cand incerc sa-mi gasesc!

3 răspunsuri:
| Denis_1354 a răspuns:

Daca asta e o glumalaughing nu prea ii buna.
ce crezi ca toti ne-am nascut experimentati?
apropo cati ani ai?
daca iti place de o fata si crezi ca si ei ii place de tine(prin gesturi, fapte iti dai seama) zi ce senntimente ai pentru ea si atunci te bagi cu ea.
mai mult nu stiu ce sa-ti zic
bafta
Ps un ultim sfat
sa nu iti fie niciodata rusine de o fata, si sa nu te lasi intimidattongue

| pink2soul a răspuns:

Pai, pune ochii pe una si incearca sa o cucerestiwinking. nu fi timid, nu trebuie sa ai cine stie ce experienta in fete, totul e sa fii tu insati si sa stii "cum sa oiei", cum sa te comporti...big grin

| Gabriel4 a răspuns:

Lipsa de experienta? Pai cum isi da mai seama?

Sa zicem ca ai pus ochii pe o fata. Tu, daca ai o atitudine corespunzataore ( adica sa nu fi timid, sa tremuri, sa te pisi pe tine ) nu trebuie decat sa te duci si sa o bagi in seama.
Vorbesti fumos cu ea, vezi tu ce ii mai zici, povestit, etc. Importanta este atitudinea ta si sa ii spui de la inceput ce vrei de la ea ca altfel de va pricepe ca pe un simplu pieten.
Te duci la ea si ii zici "Imi place de tine, vreau sa te cunosc ".
Majoritatea fetelor iti raspund la aceste cuvinte, dar mai sunt si unele care zic ceva de genu' : Eu nu vreau sa te cunosc, etc. Ideea e sa nu te demoralizezi si sa continui, conversand zilic cu multe fete ( chiar daca baietii vor zice ca esti femeie sau alte lucruri tu nu le da importanta... ).
Toti am trecut prin aceasta etapa, in jurul varstei de 12-14 ani.

Eu, zilnic eram badjocorit de colegi, pentru ca eu petreceam mult timp cu fetele. Dar am continuat si sincer, niciodata nu am avut probleme cu relatiile sau alceva.

Bafta in continuare... Si in fiecare zi lucreaza la atitudinea ta, fetelor le plac baietii hotarati, care stiu ce vor, cateodata si perversi...
Salut.