| gabos98 a întrebat:

Cum doarme girafa? daca puteti si o poza

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Girafele sunt animale diurne (active ziua). Cateodata dorm in timpul zilei, cel mai adesea in picioare. In mod normal dorm noaptea, ghemuidu-si picioarele sub corp si tinand capul sus. Oricum, cand dorm -ceea ce dureaza de multe ori cateva minute deodata- isi culca gatul sprijinit pe corp.

2 răspunsuri:
| Stephisorrr a răspuns:

Girafa nu are casa stabila si doarme in picioare. Numai uneori se apleaca pentru a apuca hrana sau pentru a bea apa
Sii. poza. :-? nu am gasit alta.
-------------------------------------------------------------------
http://www.google.ro/......tp?/imgres

;)).