| bleakk a întrebat:

Cum e cu bronzul? Ca sa te bronzezi ce trebuie mai exact sa faci? Sa te dai pe piele cu ceva de autobronzare gen ulei de masline, stai 30 min in soare si gata te.ai bronzat? sau cum? Si legat de arsuri cum este?

1 răspuns:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Pentru un bronz uniform, fara sa te arzi, e recomandat sa folosesti o crema cu protectie ridicata. Poti sa te dai si cu ulei de masline sau bere. dar cel mai frumos te bronzezi cu untul de cacao*il gasesti in farmacii*. Stai atat cat simti ca poti. Depinde de ten. Sunt persoane care se bronzeaza repede si altele care nu.
Partea cu arsu e mai naspa, doare. Te arzi daca nu folosesti crema protectoare. Zvonul cum ca crema de plaja te face sa nu te bronzezi cu cat are spf mai mare, e o prostie! Cu care e mai tare, cu atat e mai bine pentru pielea ta. Ideea e sa te hidratezi si sa te feresti de arsuri. Daca te dai cu protectie buna sigur nu te arzi!