| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Cum este inainte de primul ciclu menstrual ce te doarE? ce simti? vreau sa vad daca am simptome ...acelea

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Marea majoritate a fetelor nu au nici un simptom inaintea primei menstruatii, se trezesc pur si simplu cu o pata de sange pe chilot. Cateva au mici simptome nespecifice: intepaturi in zona ovarelor, tensiune in sani, cosuri mai multe. Dar nu le poti identifica fiindca sunt discrete si nespecifice.

2 răspunsuri:
| CoPcHiLaTooMiCa a răspuns:

Pai la mine a fost altfel...pe unele le doare burta, pe altele capul, pe mine ma dureau picioarele(bulanele)si imi era foarte foame.Si acum tot asa e...(inainte sa imi vina)

| anaadriana2 a răspuns:

1) observi pe lenjeria intima o secretie albicioasa
2) par pubian si in zona axilei
3) dureri abdominale
4) o stare proasta
5) accnee