| Baesu_Bianca_1993 a întrebat:

Cum facem sa visam ceea ce dorim?

5 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Din cauza subconstientului. Poti adormi cu gandul la un anumit lucru, iar apoi il visezi, nu neaparat exact in modul in care l-ai gandit! Sunt oameni care spun ca n-au visat noaptea trecut, de fapt este fals.Au visat doar ca nu isi mai amintesc, nu este persoana care sa nu viseze.Totul e bazat pe subconstient.Acesta uneori poate 'exagera', asta explica unele vise ciudate.(ex. visezi ca-ti cumperi un urs laughing. Poate insemna ceva, doar poate nu happy ).
Cam asa se explica...

| uNKN0Wn a răspuns:

Nu se poate, trebuie sa faci antrenamente pentru ati putea controla visele.Trebuie sa dormi foarte mult pentru a reusi.Si ai nevoie si de ani.

Bafta!

| bytzy09 a răspuns:

Gandeste-te in continuu la cea ce vrei si atunci sunt sigur ca vei si visa acel lucru big grin

| Sclipiciii a răspuns:

Pai eu de cele mai multe ori cand NU ma gandesc la ceea ce vreau sa visez, visez acel lucru. Sper ca te-am ajutathappy

| Otti12 a răspuns:

Inainte sa te pui in pat gandeste-te la ce vrei sa visezi ...concentreazate...si pune-te in pat si asteapta sa adormi ca sa vezi daca a functionat big grin, sper ca te-am ajutat love struck