| hellen123 a întrebat:

Cum faci sa nu-ti mai pese DELOC de ceea ce cred ceilalti despre tine?
As vrea sa fac tot ceea ce imi doresc, fara retineri...sunt o fricoasa si asta urasc la mine, nu-mi pot exprima sentimentele, cu adevarat in fata altor persoane... sfaturi? multumesc, prietenihee hee

2 răspunsuri:
| TeManancCuNutella a răspuns:

Hey!
Eu sunt la fel, nu imi pot explima sentimentele in fata altor persoane. Eu nu mai bag in seama persoanele care imi spun lucruri... D ex cum am patit azi, ca una mi-a zis DIVA, eu nu am zis nimic, am continuat sa merg, si nu i.am dat nici o importanta, pentru ca in gandul meu am spus " da diva esti tu, **** ****a ", si asa m.am relaxat si nu a trebuit sa fac nimic sa spun.
Dar cand chiar ma enerveaza acea persoana, imi spun " gata, pot sa fac asta ", da duc la ea si ii spun " dce tot t bagi in seama cu mine? " ...Si tot delea dar fara cearta :d.
Sper ca te.am ajutat
Bye kiss

| VeronicaLL a răspuns:

Uite aici niste sfaturi care iti pot fi utile. Nu este intotdeauna un lucru rau sa fii retinut. http://jurnalulcopilului.wordpress.com/......olescenti/