| danceisme a întrebat:

Cum pot dvenii mai sociabila? As vrea sa am mai multi prieteni si sa fiu mai mult in centrul atentiei...

Răspuns Câştigător
| PentruLiniste a răspuns:

In primul rand, nu trebuie sa te schimbi pentru nimeni.
Poate atentia pe care o cauti nu este in grupul potrivit.
Incearca sa-ti faci prieteni in functie de interesele, pasiunile si preocuparile tale. Facand acest lucru automat vei capta mai multa atentie.
In legatura cu prietenii...acelasi lucru.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Elisabeta_Andra_1994 a răspuns:

Foarte simplu trebuie sa fi falsa sa incerci sa copiezi vestimentar tipe precum bianca sa te faci "frumosa" si sa barfesti la fel de mult ca cei din jur cand afli o barfa sa fi prima care o zice si daca o ti tot asa o sa ajungi sa dai sfaturi si garantez ca o sa fi in centru atentiei! Desi daca vrei sa fi si mai cautata fa-ti un grup de prieteni cu dare de mana si garantez ca o sa fi pe val! Pupici

| lordusmd a răspuns:

Acceapta schimbarile pozitive. Orice om poate sa se schimbe spre bine, important e sa ai pentru cine.