| Mally98 a întrebat:

Cum pot sa castig niste bani? am 13 anihappy idei plizzbig grin daau fundita

Răspuns Câştigător
| Bloxx a răspuns:

Pai acum depinde de hobby-urile tale. Daca ai rabdare si iti place ai putea sa faci cercei, lanturi si bratari din margele sau fimo. Sau ai putea face bratari din ata si sa le vinzi. Aici ai cateva modele : www.friendship-bracelets.net. Daca nu esti cu chestiile astea handmade, ai putea sa participi la castinguri pentru reclame. Uite un alt site, acesta pentru castinguri: www.twistmedia.ro. Ai putea sa te oferi sa plimbi cainii vecinilor pentru o suma avantajoasa si pentru tine si pentru ei si daca ai medii foarte bune la scoala ai putea sa dai meditatii copiilor mai mici ca tine de prin imprejurimi. Si daca au nevoie de ajutor, ai putea sa vorbesti cu parintii tai sa iti dea un banut acolo pentru ca ai facut curat in toata casa sau ca ai spalat rufele sau ca ai facut paturile etc. Si poate iti mai vin si tie idei. Sper ca te-am ajutat!;)

2 răspunsuri:
| anddanny a răspuns:

Fa ce sti mai bine...de exemplu eu ma pricep la desen si am ajutat un veci sa "redecoreze" peretii, asa am facut rost de 50lei noi

| dan_1805 a răspuns:

Incearca sa imparti pliante sau sa te angajezi ca ajutor de bucatar la un restaurant