| LorenaBmw a întrebat:

Cum pot sa fiu copilul aproape "perfect"?
-Vreau sa-mi iasa din vocabular injuraturile
-Vreau sa invat mult, dar nu prea am vointa
-Vreau sa inteleg matematica [ mentionez ca anul trecut n-am avut o medie prea stralucita din cauza ca n-am inteles de la inceput]
-Vreau sa mai cresc in inaltime [ sunt fata, 13 ani si am 1.50, si parintii mei sunt mai mici mama are 1.55 si tata 1.65 aproximativ]
-Nu stiu de unde sa scot vointa de la mine.straight face
ajutati-ma va rog.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Heythere a răspuns:

Motiveaza-te singura, aspirand la chestii inalte.Incurajeaza-te si doreste-ti sa ajungi acolo. Inchipuieti ca poti face si poti avea orice, doar daca inveti.Lucrurile usor usor, incep sa se limpezeasca pentru tine.In scurt timp, vei vedea ca vei fi mai atrasa de scoala.Vis-a-vis de inaltime, intr-adevar e covarsitor rolul ereditatii.Dar, nu dispera.Ai abia 13 ani.Pana la 21 vei creste cu siguranta in ritm normal. Facuta media intre parintii tai, este posibil sa atingi 1.70. Pentru ca de obicei copii cresc mai inalti cu 10-15 cm decat parintii.[Si eu am tot 13 ani si m-am documentat happy ] Bafta :*!