| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 si 7 luni si 1.50 m inaltime...cat as mai putea sa cresc...(mentionez ca mama are 1.55 si tata 1.75)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alex_7297 a răspuns:

Eu la 12 şi 7 luni aveam 1. 57, acum am 13 şi 9 luni şi am 1.66.Ai timp destul, nu te grăbi! Ideal ari fi să faci şi un sport.Probabil nu creşteam aşa mult dacă nu făceam sport. Îţi recomand înotul, baschetul, deşi eu practic fotbalu' şi e destul de "folositor", la fel ca răspunsul meu, sper.

6 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Nu foarte mult... poate vreo 15cm

| lucu a răspuns:

Pai eu la 12 ani aveam 1. 49 si in vara m-am inaltatlaughing acum am 1. 62 acum am 13 deci poti creste dar trebuie sa faci sport eu am crescut datorita faptului ca ma duceam de vreo 3-5 ori pe saptamana la strand si inotam sau la fotbalhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putin, cred ca vreo 20 cm

| Jony123 a răspuns:

Nu te putem ajuta, du-te la medicul de familie si intreaba ca el stie sa-ti raspunda si daca nu stie stie unde sa te trimita!

| dudu_3763 a răspuns:

Nu mai mult de 25 cm.

| antonia1 a răspuns:

12 ani si 7 luni*