| Master151 a întrebat:

Salut, de cateva zile tot incerc sa cresc in inaltime dar nu se prea observa rezultatele!
Mentionez ca sunt baiat si am 16 ani, tata are 1, 70 iar mama 1.55 iar eu as vrea sa cresc minim 1.80 poate si mai mult acum am 1.65 sunt clasa a 9 si sunt printre cei mai scunzi din clasa.
Imi puteti recomanda o alimentatie anume sau ceva exercitii pentru a creste in inaltime?!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si vrei sa cresti in cateva zile. Continua cu sportul: baschet, handbal, volei.
Uita-te si pe aici: https://www.google.ro/#q=exercitii+crestere+inaltime

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Nimeni nu creste cat vrea el, totul depinde de genele tale. Alea dicteaza cat o sa cresti. Si nu ai ce sa faci in privinta asta in afara de sport, dar nu garanteaza nimeni ca o sa cresti daca faci sport.