| Inutza0102 a întrebat:

Cum pot sa imi incarc o imprimanta epson sx125 fara sa cumpar cartuse noi cu seringa cu ce? si cum? daca are chip?

Răspuns Câştigător
| gazza01 a răspuns:

Te duci la o librarie ceva, un loc unde exista cartuse pentru imprimanta si ceri sticlutze cu cerneala pentru cartuse ( albastru, rosu, galben, negru) o sa coste cam 25 de lei/ sticlutza. Dupa te duci la farmacie si ceri 4 seringi, una introdusa doar intr'o sticlutza (ai grija sa nu amesteci seringile ca se vor amesteca culorile) si apoi te uiti atent la culorile de pe cartusul color (ai grija sa nu pui culori gresite)... Iti trebuie multa rabdare si servetzelehee hee. Umple cartusul pana da un pic pe afara si gata. Si vezi sa nu te murdaresti pentru ca cerneala se ia cam greu. cartusele se incarca de vreo 3-4 ori cu cerneala, dupa trebuiesc inlocuite. Sper ca ti'am fost de ajutor. Funda? :*