| mada_2654 a întrebat:

Cum pot sa ma angajez ca promoter in constanta? as dori in real, carrefour, in hypermarket-uri. .si cam care este programul si salariul?

1 răspuns:
| TakeMeHome a răspuns:

Si prietena mea a lucrat intr-un hypermarket, la case. Faza cu "nimeni nu te obliga" nu e chiar reala. Ea a absolvit o facultate si a fost nevoita sa lucreze acolo (doar nu trebuia sa astepte sa moara de foame cu demnitatea unui absolvent de facultate). Se bucura ca a scapat de acolo, dar pana nu ai alta alternativa te multumesti si cu putinul de acolo. Si chiar aceasta situatie este folosita impotriva ta de catre angajatorii ROMANI din hypermarketuri. Strainul habar nu are ce se intampla pe meleagurile noastre. Cand era asteptata o delegatie cu "sefii cei mari" era o curatenie si ordine in magazin si o amabilitate din partea sefilor de nu-i recunosteai. Sigur acest lucru nu tinea decat o zi. Lucru cat pentru trei, umiliri atat din partea sefilor cat si din partea clientilor, salarii de nimic si drepturi zero = munca in hypermarket, zice prietena mea.
Cat despre program, Carrefour se va deschide la 10.00 si se va inchide la ora 20.00, iar Cora va avea program intre orele 9.00 - 21.00. De asemenea, Auchan va functiona intre orele 8.00 - 22.00, iar Metro Cash & Carry intre 8.00 - 18.00.
Bafta!