| Srobert a întrebat:

Cum pot scapa de timiditate?, dati-mi va rog niste sfaturi sau exerctitii...Cand vad o fata si stiu ca am sanse la ea, imi este frica sa o abordez, teama de a ma refuza ..nu stiu ce se intampla

Răspuns Câştigător
| Patricia96 a răspuns:

Timiditatea...o poti avea din nastere sau dobandita!

exista persoane care prefera sa fie mereu in centrul atentiei, in timp ce altele sunt extrem de timide atunci cand vine vorba sa stea in fata celorlalti.happy
Eu am patit-o in generala!
Cand trebuia sa fiu ascultata ma intimidam si uitam tot. sau ..imi era frica sa raspund ca sa nu fiu luata in ras.
Dar odata cu liceul am luat-o de la 0 si am spus ce o fii o fi! Am inceput singura sa ridic mana, sa fiu activa la ore si e foarte bine~Uite ca am reusit.
Asa si tu ia spune-ti in gandul tau: bai, eu sunt baiat sau femeie? de ce sunt asa timid? trebuie sa fiu mai cu vlaga in mine!
o sa reusesti sigur..nu te agita can vorbesti,nu te topii, gandeste-te ca toti suntem oameni iar tu nu-i vorbesti lui Dumnezeu, ci unei simple fata
teama de a fi refuzat de catre ea? hmm dar ai impresia ca in viata asta toti trebuie sa te placa? ei bine nu!
Daca te refuza nu renunta
stii vb aia:daca tu m-ai facut sa plangi, nu inseamna ca toti o vor face!
deci daca nu te accepta nu trebuie sa te stresezi, agiti deoarece sunt multe fete..si o sa ai parte de ele toata viata! bafta!
deci, capul sus, plamanii in fata, respira aer adanc si treci la cucerit

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ehh, știu cum e. Acum 2-3 ani, așa reacționam și eu la băieți.

Eu, m-am schimbat radical din cauza prieteniilor mei. Ei sunt genul acela de persoane băgărețe, amuzante și care ar da orice să fie în centrul atenției.
... Ceea ce trebuie să faci tu, este să stai cu băieții care iți plac cum se comportă, iar așa. vei învăța multe lucruri de la ei. happy

| Srobert explică (pentru Patricia96):

Super raspuns, mersi mult:*

| CrissuCristina a răspuns (pentru Srobert):

Raspunsul lui PATRICIA96 este copiat de pe vreun site pentru ca nu are legatura cu intrebarea ta.tu ai pus o intrebare despre cum sa abordezi o fata iar ea ti-a dat un raspuns care consta in descrierea timiditatii la ore. tongue

| Patricia96 a răspuns (pentru CrissuCristina):

Draga mea, eu mi-am spus povestea mea ca sa-l pot incuraja si pe el happy

| Patricia96 a răspuns (pentru Srobert):

Nu ai pentru ce!

| CrissuCristina a răspuns (pentru Patricia96):

Daca zici tu, am sa te cred pe cuvant.