| EuD a întrebat:

Cum pot slabi repede? Aproape toate(aproape ) fetele de la mine din clasa sunt slabe. Numai vreau sa ma ascund purtand un maeu pe dedesub de tricou.Eu am 57 de kg si 12 ani este normal acesta? Adica in fiecare zii vad prietenele mancand si nu se-n grasa. Vreau pareri.

DAU FUNDA happy :*

Răspuns Câştigător
| LadyDeny a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei fete. Nu poti slabi dintrodata, daca vrei poti sa mergi la sala cel putin de 3 ori pe saptamana, sa sa alegi zilnic si sa faci exercitii fizice, sa manaci mai putina paine, sa nu manaci fast food decat de catev ori pe luna, sa manaci mai rar dulciuri, sa mamnci multe fructe si legume si sa manci cand ti-e foame dar putin, progresele se vor vedea dupa cateva saptamani sa luni, succes big grin Nu e foarte bine ca la 12 ani sa ai 57 kg dar depinde si daca esti inalta sau mai scunda, o sa te inalti cu timpul di poate nu o sa se vada cae kg ai

2 răspunsuri:
| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Aleargă cît mai mult, să nu economisești pe mișcări, mănîncă mai multe legume, fructe. Poți mînca un măr, 2, înainte de masă ca să ocupe un volum în stomac, astfel vei avea senzația de saț, dar vei consuma mai puține calorii, trebuie să practici un fotbal ce necesită multă mișcare, Handball, Voleyball, Basketball etc. Ia-ți un model cum ai vrea spre exemplu să ajungi, puneți poza ei în cameră ca să nu uiți pentru ce depui efort, cu cît mai multă mișcare cu atît mai bine, desigur într-o limită oarecare, ai grijă de tensiune, rata maximă a pulsului nu trebuie să depășească 220-vîrsta, în cazul tău 218

| Cristal11 a răspuns:

Pai,si eu am acelasi numar de KG dar daca ai inaltimea care trebuie, nu trebuie sa te agiti.
daca ai burta si vrei sa slabesti repede, tine Dieta Dukan.