| Alessia_5785 a întrebat:

Buna`! Am 12 ani.Am 1.63 inaltime si 55kg.Deci sunt grasa(desi prietenele mele spun ca nu sunt stiu ca fac asta doar ca sa ma simt eu mai bine). As vrea sa slabesc cat mai repede. Vreau sa stiu ce metode sunt pentru a slabi cat mai repede(mai ales la burta care e uriasa si la solduri)FUNDA pentru cel mai bun raspuns`!

Răspuns Câştigător
| Turquoize a răspuns:

Pai.nu esti grasa.esti binehappy

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Daca tu esti aia din poza, ori ai maaaari probleme cu ochii, ori e stricata oglinda in care te uiti tu de obicei.
Da nu asta intrebai cred. Cel mai sigur e sa faci exercitii, cu diete si alte tampenii, o sa arati foarte rau, o sa ti se lase pielea, o sa fii obosita, o sa ai cearcane, etc.
Poti face aerobic, ca sa slabesti ca e foarte bine, daca vrei pentru burta, faci cam 60-70 abdomene in fiecare seara, si dimineata alergi. Nu conteaza cat, 1 km, 2, 3 cat poti.

| Limo a răspuns:

Hei. Uite eu nu zic ca esti grasa, dar daca vrei sa slabesti cea mai buna metoda este sportul. Pentru a scapa de burta trebuie sa faci abdomene zilnic, dar si alte exercitii sunt folositoare. Totodata trebuie sa mananci cate putin din toate. Adica sa mananci odata la 2-3 ore cate putin. Si incearca sa reduc din paine\paste fainoase\ dulciuri\fast food. Sper ca am fost de ajutor. Fundita?

| GirlWithScarf a răspuns:

Incearca cura cu merehappyEste foarte eficienta.dar destul de periculoasahappy

| xPanaLaCer a răspuns:

Pai fa sport adica alergari, jocuri unde depui macar 10% efort,joaca volei, fa flatari, etc. si asa vei slabi. Mananca lucruri care stii ca nu ingrasa si bea ceai, cat mai mult.Nu manca prajeluri fiindca ingrasa si nu manca seara decat fructe. Mananca in timpul zilei dar nu seara fiindca nu este bine, adica daca vrei sa slabesti nu manca seara :d Succes!