| grgdlk a întrebat:

Cum procedam daca gasim un portofel cu bani pe strada?

Răspuns Câştigător
| drhotzu a răspuns:

1.daca ne ajuta d-zeu sa gasim un portofel cu bani mergem undeva si ii numaram ca sa vedem cat ne-a adus norocul!
2. ne uitam sa vedem daca e pe aproape cel care l-a pierdut, ca sa nu ne vada cand il luam, si daca nu e il luam si fugim...
3. noi daca gasim pe strada un portofelm un portmoneu un portvisit cu bani anuntam imediat militia la telefon 22.22.22

si partea apartine din BD - brigada diverse
dar majoritatea de aici presupun ca nu l-ati vazut pentru ca filmele romanesti nu sunt cool, eheeee

7 răspunsuri:
| Jameson a răspuns:

Anuntam politia si il predam unitati locale de politie.

| FluturaşCuAripiDeÎnger a răspuns:

Păi eu spun să apelezi la Poliţie happy Şi să îl predai happy Părerea mea! :*

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

De ce sa mint.
daca e o suma acceptabila al meu e happy
daca e o suma chiar foarte mare il duc la politie.

| grgdlk explică:

Asta e singura intrebare la care nu o sa dau fund, chiar nu stiti raspunsul corect?

| MrLevy97 a răspuns:

Pai ne uitam la date buletin cv si sunam la radio si ai dam o dedicatie aluia care la pierdutlaughing

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru MrLevy97):

Ca bine zici rolling on the floor

| grgdlk explică (pentru drhotzu):

Bravo ma ai castigat