| AvalohAlyn a întrebat:

Ce faceti daca gasiti un portofel plin cu bani pe strada?
Asta ii intrebarea aia din filmul ala romanesc mai vechilaughing

Răspuns Câştigător
| Astaeparereamea a răspuns:

Noi, daca gasim pe strada, un portmoneu, un portvizir sau un portofel cu baaaaani, sunam imediat la numarul de telefon 22 22 22

| AvalohAlyn explică (pentru Astaeparereamea):

rolling on the floor)) Asta voiam sa audrolling on the floor

| Astaeparereamea a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Te cealues te baules! Sa moara Gligoras daca nu fac cinste cand te'ntalnesc

28 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Îl mănânc.

| RainmakerX a răspuns:

Prima data te uiti daca e cineva prin preajma laughing Dupa il deschid si ma uit daca are bani si acte in el. Daca e gol il arunc. Sa-si cumpere alt portofel!
Dupa ma duc sa-l inapoiez cu tot cu acte si bani. Eu unul cred in ceva de genul karmei asa ca mi-e frica sa iau banii. Cine stie ce mi se intampla dupa. Nu, merci!

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

:>Interesant raspuns.
http://assetsro.tpu.ro/design/images/trimite.png
Crezi in karma si reincarnare deci.:>

| RainmakerX a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu chiar. Cred doar in faptul ca daca faci numai lucruri bune atunci o sa fii rasplatit dar nu neaparat de acea persoana pe care ai ajutat-o...
Adica faci un bine cuiva iar la randul tau cineva o sa te ajute sau o sa-ti faca un bine la nevoie.

Mi s-a intamplat de multe ori sa fac un bine, sa nu primesc nimic in schimb de la acea persoana dar la nevoie alta persoana a fost alaturi de mine exact asa cum am ajutat si eu prima persoana.

Si invers, am facut un rau oarecum voit cuiva iar la final tot eu am fost cel care a picat de prost. De atunci gandesc asa.

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

Da.Si eu cred la fel.happy Exista o lege a compensatiei...e posibil.

| RainmakerX a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Exact. Credeam ca o sa sune ciudat daca o sa spun de o posibila "lege a compensatiei" smug Imi pare bine ca nu sunt un ciudat, ca mai gandeste cineva asa ca mine... happy

| AvalohAlyn explică (pentru RainmakerX):

winking big grin

| AirănMeidăn a răspuns:

Iau banii si il inapoiez proprietarului dupa

| AvalohAlyn explică (pentru AirănMeidăn):

Sa pierzi tu la lotto 6 din 49 ca asa faci?laughing

| AirănMeidăn a răspuns (pentru AvalohAlyn):

pai n-am nevoie de portofel

| SergiuBoss11 a răspuns:

BD La munte la mare.

| syd2 a răspuns:

Incerc sa-i gasesc proprietarul, si asta chiar serios big grin

| AvalohAlyn explică (pentru syd2):

Asa ziceti toti, dar cand va vedeti cu milioanele in manalaughing)

| RareşTPUro a răspuns:

Ma uit la buletin si merg acasa la el sa-i returnez portofelul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aș striga după ajutor, mi-e frică să nu mă muște.
Ia stai, nu sunt muște în portofel. :->
Deci, mă plim prin ploaie în continuare până mor.

| CVane a răspuns:

Incerc sa-i gasesc proprietarul. De ce? Daca eu as fii pierdut bani, mai ales in saracia asta, mi-ar fi foarte nasol.Si pana la urma, de ce sa te bucuri de nefericirea altuia?

| Whaveya a răspuns:

In Coreea daca esti prins ca nu-l inapoiezi, poti face inchisoare (in cel mai rau caz).

| AvalohAlyn explică (pentru Whaveya):

Nu-i asa ca,atunci, cand a murit presedintele coreean de nord oamenii aia multi care plangeau, se prefaceau, se fortau sa planga?
Intreb fiindca cred ca e foarte trist si ciudat ce se intampla in Coreea de Nord, ma refer la regimul politic instaurat acolo..presedintele si cel care a murit si cel care e acum, fiul celui mort, au ordonat sa fie executate numeroase executii...adica si rudele, unchiul parca l-au executat fiindca cica il tradase politic..in finelaughing)E bine ca esti in Romania..desi viata nu e prea roz nici aici.dar macar e democratie.happy

| Whaveya a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sincer nu mi-a pasat niciodata de politica Coreei de Nord, fiindca nu aveam sa schimb nimic, insa ma afecta.

| AvalohAlyn explică (pentru Whaveya):

Whave,cum te simti aici pe TPU?big grin

| Whaveya a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ma simt foarte bine, multumesc de grija!

| AvalohAlyn explică (pentru Whaveya):

Ma bucur.Eu sunt pe TPU de 6 ani si nu ma satur de ellaughing

| Whaveya a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sper sa nu ma satur nici eu peste 6 ani!

| Astaeparereamea a răspuns (pentru AvalohAlyn):

De six iears bre thinking thinking thinking

| ZnXxx a răspuns:

I las inapoia proprietarului! MIe mi s-a intamplat sa urc in autobuz la care in fata mea era un om batran am vazut ca i-a cazut niste bani din buzunar am urcat si i-am zis poftim bani astea sunt ai dumneavoastra va cazut din buzunar la care el mi.a multumit la care mi-a dat si mie jumatate din ei la care i-am zis nu pastratii dumneavosatra. apoi niste femei din autobuz mi-a zis iai pentru ca faltu bun se rasplateste dar nu am luat jumate am zis i-au dati-mi dar ff putin folositiva dmv de ei aveti mai multa nevoie!

| AvalohAlyn explică (pentru ZnXxx):

Wow.Putini tineri ca tine in ziua de azi.Esti de apreciat pentru acel gest foarte frumos al tau.Asta inseamna sa ai caracter.Bravo.