| PisicaCuBere a întrebat:

Tu ce ai face daca ai gasi pe strada un portofel?

20 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

As face ce ar face un cetatean bun si l-as duce la sectia de politie.

Dupa ce as lua toti banii din el.

| JeSa a răspuns:

L-as preda.

| Furculingură a răspuns:

Dacă întrebi asta pentru că ai găsit pe stradă un portofel, să ştii că e al meu.

Nu mint.
Vorbesc serios.
Poţi să mi-l trimiţi.

| Pricked a răspuns:

L-aş lua.
Aş arunca actele ce ar putea dezvălui identitatea fostului posesor, după care aş cumpăra bere de la tine.

| zurick a răspuns:

Eu sunt o persoană năucă.Mi-am pierdut telefonul de vreo două ori la școală.Cel care-l găsea putea să se bucure de el, dar nu acela a decis să mă caute ca să-mi înapoieze telefonul.(de 2 ori)În aceste condiții n-aș putea face altceva decât să caut persoana respectivă ca să-i dau ce-i aparține.

| єχcєєℓ a răspuns:

Îmi văd de drum.Am deja unul și nu îmi mai trebuie altul big grin

| AirănMeidăn a răspuns:

Mi-as pune toti banii in el si l-as lasa acolo.Ca doar ce se poate face cu un portofel?

| PedoBarbie a răspuns:

Eu dacă găsesc un portofel pe stradă mă uit să văd dacă aproape cel care l-a pierdut. Dacă nu îl iau şi plec.

| Mayar a răspuns:

L-as da la extraterestru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=7AuP186vvwo

Dacă ar avea bani în el aş alege varianta lui Trandafir, însă cum tu n-ai specificat asta, aleg varianta lui Gogu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aş preda buzunarului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-as mimetiza laughing

| umbrax a răspuns:

As lua bere la greu

Răspuns utilizator avertizat
| TempestUV a răspuns:

Il duc la politie ca altfel ma simt cu constiinta patata

| Ammizzu a răspuns:

As lua continutul

| styaos a răspuns:

L-aş ciordi. Tu ştii cât valorează un portofel? nţ nţ

| alexadeea a răspuns:

As lua banii din el, si as lasa restul aruncandu l laughing

| AnonimFaraNume8 a răspuns:

Las fura si mias cumpara o maimuta.(:

| mcris8 a răspuns:

Mi-as schimba buzunarul in care-l pusesem pana sa-l gasesc.