| LolaKiss a întrebat:

Cum procedez ca sa-mi fac suvite cu violet de gentiana?

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Îţi prinzi părul şi laşi libere şuviţele respective. Pe umeri îţi pui o folie de plastic sau ceva, să nu te pătezi + mânuşi. Pe o bucată de vată torni soluţia şi aplici pe păr, răsucind şuviţa în fiecare parte. După ce s-a uscat complet, vei vedea dacă mai necesită o aplicare sau nu.
De obicei, pe păr brunet se vede un mov închis, şi necesită 2-3 aplicări. Se curăţă la 3-4 spălări.
Păr şaten - 2 aplicări, se vede un mov, puţin spre roz. Se curăţă la 5-6 spălări.
Păr blond(deschis sau mediu) - o aplicare, roz, uşor spre mov. Se curăţă la 10 spălări, dar şuviţele rămân pătate până la a 15-a spălare.