| anonim_4396 a întrebat:

Cum recunosti cand cineva te minte?

Răspuns Câştigător
| LoverholicRobotronic a răspuns:

Eu imi dau seama numai si numai dupa ochi....si dupa anumite gesturi gen:isi atinge spatele gatului cu mana, isi ia privirea de la tine sau se balbaie, nu isi gaseste cuvintele sau ridica

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cand mint pe cineva afisez un zambet tamp

| x3Ad a răspuns:

Îţi pot da un exemplu. Dacă o persoană îmi spune o chestie destul de interesantă, eu mă informez să văd dacă este adevărată, dacă nu este, înseamnă că m-a minţit, sau mai este o metodă prin care să afli, după felul în care se comportă, adică râde, se cam bâlbâie şi stă pe gânduri.

| 13cris a răspuns:

Pai unii se pricep foarte bine la mintit (ca mine) laughing si nu iti poti da seama daca spune adevarul sau nu! Dar eu ii recunosc pe cei mai nepriceputi la asta prin faptul ca zambesc sau rad ori pur si simplu nu le iese minciuna, e prea stupida ca sa o poti crede! sper ca te-am ajutatwinking