| anonim_4396 a întrebat:

Cum reusesc sa conving 2 colege sa nu treaca pe lista de licee prima optiune pa care o vreau si eu? chiar sunt disperata! nu stiu daca mai rezist cu ele in clasa 4 ani si eu neaparat vrea sa merg acolo.Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| Veve :X a răspuns:

Heyy lasa fetele sa mearga junde vor ele pentru ca si ele vor un viitor la fel ca tine. Linisteste`te ca doar nu o sa fi doar cu ele`n clasa oh go on o sa mai fie colegi acolo iar tu poti sa le ignori daca chiar nu le suporti, vei vedea ca o sa functioneze. Si eu am aceeasi problema ca tine dar am sa le ignor si totul va fi OK.batting eyelashes

| Emeraude a răspuns:

Inteleg ca respectivele nu se numara printre preferatele tale, dar nu inteleg de ce vrei sa le blochezi intr-un fel accesul la acelasi liceu pentru care optezi si tu. Nu ai niciun drept! Daca se nimereste sa fiti in aceeasi clasa, nu mori 4 ani, nu putem sa fim pe placul tuturor, la fel cum nu putem place pe toata lumea, asta e, obisnuieste-te, nu-i poti schimba pe altii dupa cum vrei tu! Prin prisma acestui fapt imi pari o persoana destul de egoista, usor narcisista, care vrea totul doar pentru ea!
Renunta la gandul asta!
Fiecare face ce vrea, traim intr-o tara libera, au dreptul de a alege, drept pe care nu-l poti constrange!
Mult succes!
Pa-pa!

| rebb a răspuns:

N-ai cum sa le faci sa-si schimbe dorintele, ca nu esti duhul cel viclean din lampa. Stai linistita, poate nici n-o sa ajunga sa fie in aceeasi clasa cu tine! Si poate in timpul liceului o sa ajungeti sa va intelegeti.Nu se stie niciodata.