| jo_7070 a întrebat:

Cum sa fac niste poze. sa le "transform" sa fie in format JPG? urgent! Funda

Răspuns Câştigător
| LondoneseCat a răspuns:

Deschizi imaginea in paint, dai file > save as... si iti alegi ce format vrei.

funda?

3 răspunsuri:
| xUrsuletz a răspuns:

Pai le redenumestiwinking in loc de.png sau altele pui.jpg happy fundita pls?

| AndreIT97 a răspuns:

Foloseste picasa. E un program gratis de la google si deschizi poza cu picasa si dai save as jpeg. Bafta!

| Sakl a răspuns:

Intri in Start->All Programs->Accessories->Paint dublu click, dupa ce ai intrat in paint click pe File->Open... alegi fotografia, iar File->Save As.->pui ce nume vrei iar dedesubt ai mai multe extensii alegi JPG,JPEG, JPE, JFIF si Save.