| mady_3152 a întrebat:

Cum sa fac rost de bani sa ma duc in exursie sambata? Excursia e 100 lei.Mama nu vrea sa mi mai dea pentru ca am mai mers in doua lunile astea...

1 răspuns:
| Vizitiul a răspuns:

Mi se pare normal sa nu-ti mai dea bani, avand in vedere faptul ca ai mai fost in doua excursii lunile astea. Invata sa te multumesti cu ce ai. Poate, altii, nu au avut parte de 2 excursii in toata viata lor. E incorect fata de mama ta sa-i ceri iarasi bani pentru o noua excursie. Astea-s doar mofturi, incercati sa mai taiati din ele, nu intotdeauna exista posibilitati.