| VampireCrisz a întrebat:

Cum sa fiu mai indrazneata si nu asa de tacuta? funda pentru cele mai bune sfaturi

7 răspunsuri:
| HaLoGeNNN a răspuns:

Ai incredere in tine!
Fii curajoasa!

| ๖ClaSSic a răspuns:

Incepe prin a-ti demonstra tie ca poti fi indrazneata. Prinde incredere! happy

| yo547 a răspuns:

Buna! Povesteste-ti intamplarile oricui fa-te cunoscuta in societate si fii guraliva mereu.Asa am fost si eu la inceput dar am ajuns in scoala o persoana importanta.Si sa mai ai incredere si in tine. Funda?

| BeInnocent a răspuns:

Buna!
Sfatul dat de @Rianarebeka e cel mai bun. De obicei, sa fii indraznet inseama sa ai incredere in tine, in ceea ce faci si ce spui si sa nu iti pese ce zice lumea.
Altfel zis, raspunsul intrebarii tale se afla in interiorul tau! Cauta-l.

| rianarebeka a răspuns:

Cel mai bun sfat : "Ai incredere in tine! "

| Sandu_Ioana_1999 a răspuns:

Sa iti spun ceva, tu nu esti tu insati.
Ceva iti sta in cale. Exprima-te, nu doar prin ganduri.Dar sa nu intreci masura, caci vei avea de pierdut. Daca vrei sa te mai ajut spune-mi, am trecut si eu prin asta. Sper ca te voi ajuta.

| Calin_Irina_1994 a răspuns:

Trebuie sa inveti sa ai incredere in tine, sa te accepti asa cum esti. Foarte importanta este si stima de sine : daca tu nu te respecti pe tine, n-o va face nimeni! Incearca sa fii mai curajoasa si sa-ti faci cat mai multi prieteni. Succes! happy