| AjutorNeconditionat a întrebat:

Cum sa fiu tupeista?
Am un caracter destul de puternic dar dacă e sa se ia cineva de mine ma pierd! Ajutați-ma va rog

Răspuns Apreciat de Editori
| Dandinelle a răspuns:

Fa pe observatorul. Ca sa ajungi sa fii in moment acolo si sa poti sa raspunzi atacurilor intr-un timp util si rapid trebuie sa fii ochi si urechi in conversatie. Fa exercitii de genul: cand esti intr-un grup de prieteni nu vorbi prea mult, asculta, observa, uita-te in jur, cum vorbeste lumea si cum reactioneaza iar in timp o sa-ti formezi si partea asta mai practica/sarcastica si de a fi in moment. Nu uita ca nu conteaza ce cred oamenii despre tine atata timp cat tu te iubesti, asa nu o sa te mai pripesti cand te simti atacata sau sa-ti fie frica sa raspunzi de frica judecatii altora

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te pierzi când se ia cineva de tine nu ai un caracter puternic. Înseamnă că ești ușor de intimidat.

| AjutorNeconditionat explică (pentru Andreeush):

Zic ca am un caracter puternic fiindcă și eu rândul meu intimidez usor alte persoane dar dacă ma iau eu de ele și nu invers. Stiu ca e o problema și as vrea sa schimb

| Andreeush a răspuns (pentru AjutorNeconditionat):

De ce intimidezi alte persoane?
Nu crezi că se întoarce roata în cazul tău?

| AjutorNeconditionat explică (pentru Andreeush):

Fără sa vreau uneori se intampla.
Roata se întoarce mereu ce dai aia Primești datei as vrea sa scap de aceasta problema!

| Andreea11andreea a răspuns:

Când se ia cineva de tine încerci să îți tii emoțiile cum ar fi frica departe. Și încerci să îl înfrunți. Asta vine cu încrederea în tine. Poți încerca asta prima oara când ești singură sa îți imaginezi cum ai putea reacționa că sa ieși învingătoare apoi încerci cu o persoana și la început o să simți cum îți bate inima repede și nu ști ce să faci dar te gândești pe moment la ce ți-ai imaginat când ești singură.

| Nimeni666666 a răspuns:

Nu baga in seama persoanele care se iau de tine. Ignora

| Donsavas a răspuns:

Acorzi prea multa atentie oamenilor si nu te pune nimeni sa faci asta. Tu alegi dacă stai sa asculti parerea altora sau te aperi/eviți astfel de situații.