| myname93 a întrebat:

Cum sa imi mentin calmul in situatii limita?

5 răspunsuri:
| HighByTheBeach a răspuns:

Buna.
Personal am avut si eu o asa problema. Apoi am invatat sa ma controlez.
Trebuie sa stii ca o emotie (furie, teama e.t.c) tine aprx. 90 secunde. Asa ca incearca sa numeri (poti sa inchizi ochii, insa poti sa numeri si cu ochii deschisi) de la 1 la 10, lent. 10 secunde nu sunt 90, insa emotia este deja mai slaba decat era.
Uneori (poate suna straniu) ca sa ma linistesc imi musc obrazul si nu stiu, ma simt putin mai bine. Alteori ma gandesc ca ''nimic nu merita nervii si stresul meu asa ca nu are rost sa ma enervez.''
Poti sa-ti inchipui ca esti intr-o sfera. Imagineaza-ti ca acea sfera este ''impermeabila'' si toti cei care vor sa iti faca rau se lovesc de ea, sfera aparandu-te de ei.
Succes happy

| RAY a răspuns:

Calm,inteleptiune, rabdare, trasaturi de maturizare

| peperonies a răspuns:

Care ar fi aceste situatii limita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ar trebui?

| st3amgam3r a răspuns:

Gandeste-te ca in urma acelor situatii ai ceva de castigat si e nevoie sa rabzi pentru a castiga acel ceva. Daca e vorba despre o fata, atunci renunta, stiu ce zic laughing