| PetronelaBurlacu a întrebat:

Cum sa o convig pe mama sa fie mai altfela dik sa ma lase pe afar cu prieteni?

Răspuns Câştigător
| XModerator a răspuns:

Mulţi avem probleme de acest gen. Câteodată, părinţii devin ''stresanţi''. Ca să-i convingi să facă şi ca tine, arată-le că întâi faci ca ei( prefă-te că-i asculţi un timp)apoi explică-le ceea ce te deranjează. Poate dă rezultate

3 răspunsuri:
| TheVampireDiaries a răspuns:

Dar de ce nu te lasa? Spune-i si u ca ai nevoie sa mai iesi din casa si sa te mai distrezi cu prietenii

| unknow a răspuns:

Aveam aceshi prolema ca si tine! sad din fericire, sau din pacate, eu sunt firea de om care face ce o taie kapul! am fact ce am simtit! Dar se pare ca nu a fost bwine!
eu dupa toate astea, am incerdat sa stau de vb ca mama mea, are e ste mai intelegatoare, j i-am spus tooot ceea ce se intample, si ce vreau, si mi-a oferit o limitata libertate la iceput, dar ca timpul, am mai credkut si a cata iberatate vreau eu! happy
deci, vb si u ca a ta mama, si spune-i, cere-i motive, fa-i promisiuni de care sa te tii!
totul va fi bine!
happy sper ca te-am ajutat! pwwp
pap!
numai bwinw si bafta!

| Stacey a răspuns:

Pai stii tu ca mamele intotdeauna isi fac griji p/t copiii sai, si daca vom creste noi la parintzi mereu vom fi copiii si ne vor trata la fel ca si acum...Deci arata-i si tu ca esticit de cit mare, si putina libertate nu strika, ba ajuta sa va kunoashtetzi voi amicii intre voi m-ai bine.Fa-o sa inteleaga ca viata e intratit de frumoasa inkit nu trebuie sa pierzi nici macar un minut din minunatzia ei! Multa bafta!winking