| publicname a întrebat:

Cum sa par misterios?

15 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Sa nu spui chiar tot ce stii, cand te intreaba cineva ceva tragi putin de timp apoi ii spui dar mai putin decat se astepta incat sa para ca ai ceva de ascuns, sa nu fi foarte direct, sa nu le spui celorlalti lucruri despre tine big grin sa vorbesti doar ce ii mai important big grin sa incerci sa ascunzi anumite lucruri big grin

oricum eu zic ca nu-i bine sa pari ce nu esti big grin mai esti original, exact asa cum estiwinking si nu incerca sa fi misterios cu profesoriiwinking sau cu parintii sa nu exagerezi big grin

| gigiro a răspuns:

Daca vrei sa pari misterios, adica ascuns.adica cu secrete, trebuie sa-i faci pe cei din jurul tau sa creada acest lucru. In concluzie, tu trebuie sa te comporti exact pe 'do'FATA DE CUM TE COMPOTAI PANA ATUNCI

Tu trebuie sa pari cu totul altul decat pana atunci, ca si cum ai avea un seret si astfel, atragi atentia asupra ta. Cei din jurul tau vor remarca ca te-ai schimbat si.si pun intrebari, deviin curiosi. E o adevarata tehnica sa pari sa fii misterios.
. Daca ei rad.se distreaza, comenteaza, etc. tu te faci ca nu auzi, ca nu te intereseaza. Daca aveati obiceiul ca dupa scoala sa mergeti impreuna, schimba directia. Nu trebuie sa para ca te-ai rupt de ei, ci numai ca nu te intereseaza. Daca mergeati la discoteca, refuzi si spui ca ai altceva de facut. Daca e vorba de o fata, cam la fel, depinde de situatie, dar daca fata e desteapta, se 'prinde'. Te faci ca nu te intereseaza, ca nu vrei sa asculti ce spune in gura mare, etc. In general, ca sa pari misterios, poti sa porti si o pereche de ocheleri mai inchisi la culoare, pentru a studia in voie pe altii, fara ca ei sa te vada. Nu haine negre, acelea le poarta mafiotii.

| Malvina24 a răspuns:

Sa li se para mereu celor din jur ca ai un secret(ca ascunzi ceva, etc) sa fii staniu sa provoci frica!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Oamenii misteriosi sunt tacuti, preocupati de ceva ce nu in camera, un pic absenti - nu absorbiti de atmosfera, ca si cand ar sti ca acolo de unde vin ei se intampla ceva mai important, ei ascund ceva din trecut si asta se vede, se gandesc bine inainte sa spuna ceva si de obicei se zgarcesc cu vorbele. N-ai cum sa pari misterios, nu rezisti nici 10 minute, vezi sa nu devii caraghioshee hee

| Amrita a răspuns:

laughing Imi place intrebarea/
Da.pai de exp atunci cand porti o discutie cu cineva nu vorbi extrem de mult si incearca sa folosesti cuvinte prin care se pot intelege mai multe lucruri. Nu da niciodata inf personale oricui si nr tau de tel sa fie top secrethee hee> Cam atat cred.big grin Restul vine pe parcurs.

| Aiwendil a răspuns:

Sa stai mai mult singur, sa nu te cunoasca mai nimeni cu adevarat, sa faci pe ganditorul si vicleanul, sa nu pui inima la toate si...nu mai stiu.Sa?! Sa te imbraci poate cu ceva negru si sa ai un look mai diferit fata de ceilalti.Bye!happy
Apropo multor fete le plac mai mult baietii misteriosi!tongue

| Suzy a răspuns:

Sa te faci ca nu prea stii de nimic, sa pari un pic mai nebun

PS: daca esti la scoala nu fa asta cu profesorii ar putea sa te coste

| Robert5678 a răspuns:

Imprumuta o grenada cu fum de la armata.La momentu potrivit folosesteo SA FI MAI MISTERIOS

| danycsbraila a răspuns:

Sa vb mai pe ocolite sa nu zici totul. SA nu stai mult de vb sa fii mai distant.

| publicname explică:

Hmm nici chiar atat de misterios, alte pareri?

| Mystique a răspuns:

Adopta o atitudine misterioasa, o anumita privire, raspunde cu subinteles, lasa loc de interpretari, dezvaluie cat mai putin, dar vezi sa nu o dai in secretomaniewinking poti sa adopti si un stil vestimentar mai original etc.

| Mariusica369 a răspuns:

Sunt surprins in mod placut. In sfarsit gasesc o intrebare buuna, captivanta si in sfarsit gasesc raspunsuri bune, serioase provenite de la oameni seriosi nu de la toti trolii. Felicitari si respectele mele!

| Minty a răspuns:

Ai putea sa mergi singur intr-un restaurant si sa iei micul dejun singur sa ascunzi lucruri sa te imbraci mai mult in negru sa iesi numai noaptea poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunzand mereu cu subinteles, neoferind ceva concret, mereu sa te invarti, dar sa nu ametestiwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii misterios e chiar mai usor decat crezi. 1.Trebuie sa ai o anumita privire rece si goala ca si cum nu ai vrea sa dezvalui ceva. 2. Un comportament care are un strop de senzualitate si muult mister. 3. Sa te uiti mereu fix in ochii lor fara sa zambesti si fara sa clipesti( sa fii serios). 4. Sa stii cand sa le bagi putina frica, exemplu: Ai grija ca la noapte este luna plina. In propozitia asta nu dezvalui decat : Vezi ca te bat in p **a mea. Mult succes.